شبکه های اجتماعی

تماس با ما

٠٢١-۸۸۴۴۷۴۱۴

معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد که هیچ ارگان و سازمان دولتی حق خرید کالای خارجی را که مشابه آن در کشور تولید می شود، ندارد.

جهانگیری: ادارات دولتی از کالای داخلی استفاده کنندReviewed by حفاظ گستر on Aug 19Rating: 5.0میکرو نرم افزارمعاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد که هیچ ارگان و سازمان دولتی حق خرید کالای خارجی را که مشابه آن در کشور تولید می شود، ندارد.

اسحاق جهانگیری روز پنجشنبه در جمع مردم و خانواده شهدا در سیرجان افزود: شعار سال با عنوان ‘حمایت از کالای ایرانی’ که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام شده است سرلوحه کار دولت است و به دستگاه های اجرایی نیز بزودی ابلاغ می شود.
وی ادامه داد: سازمانهای نظارتی و بازرسی نیز رسالت خود را در این زمینه انجام می دهند لذا از سال جاری هیچ سازمان و ارگان دولتی وابسته به دولت کالای خارجی که مشابه آن در کشور تولید می شود را خریداری نخواهد کرد و بودجه دولت هم صرف خرید کالاهای خارجی نخواهد شد.
وی سال جاری را سال وحدت و انسجام ملی عنوان کرد و گفت: مشکلات در سایه وحدت و همبستگی برطرف خواهد شد و هیچ مشکلی در این کشور با همه ظرفیت ها و منابع خدادادی نیست که حل نشود و این مطلب را مقام معظم رهبری نیز اعلام فرمودند.
معاون اول رئیس جمهوری سال گذشته را سالی پر فراز و نشیب عنوان و اظهار کرد: اتفاقات ناخوشایندی همچون زلزله کرمان و کرمانشاه، حوادث هواپیما و کشتی سانچی را پشت سر گذاشتیم اما ایران اسلامی را در مسیر توسعه و پیشرفت می دانیم لذا باید در منطقه با همه مشکلاتی که داریم برنامه ریزی داشته باشیم.
جهانگیری، معیشت مردم، مسائل اقتصادی و توسعه پرشتاب و عقب نیفتادن از دیگر کشورهای منطقه را اولویت کاری دولت در سال جدید عنوان کرد و افزود: کانون قدرت های بزرگ در این منطقه است و یک آدم عجیب و غریب مثل ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا روی کار آمده لذا نظام، کشور و دولت باید با تدبیر و درایت مسائل جهانی و منطقه را تحت نظر داشته باشیم و در داخل کشور به وحدت و اتحاد بیشتر بپردازیم و با تدبیر و اتحاد همه مسائل داخلی و حتی بین المللی قابل حل است.

ایرنا

تاریخ نشر: مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۷ ( ۷:۱۹ ب.ظ )